Psychoterapia Włocławek
>Współczesny świat stawia przed ludźmi rozmaite wyzwania. Dynamiczne zmiany społeczne, skomplikowane relacje rodzinne, szybkie tempo życia i nadmierne skupienie na karierze i pogoni za pieniędzmi – to wszystko sprawia, że wiele osób zaczyna dostrzegać niepokojące sygnały od swojej psychiki. W drodze do równowagi i osiągnięcia spokoju ducha na pewno pomoże psychoterapia.
Kiedy skorzystać z usług psychoterapeuty?
Kłopoty związane ze stanem psychicznym potrafią znacznie utrudnić funkcjonowanie, co wiąże się z wieloma negatywnymi skutkami. Zaburzają bowiem codzienne działania, destruktywnie wpływając na aktywność zawodową i życie rodzinne. Psychoterapia to świetny wybór, gdy ma się problemy z:
- nadmiernym zamartwianiem się,
- brakiem motywacji,
- wykonywaniem rutynowych obowiązków,
- racjonalnym postrzeganiem rzeczywistości,
- budowaniem poprawnych relacji,
- radzeniem sobie z emocjami,
- nieustannym lękiem,
- ukształtowaniem swojej osobowości,
- dręczącymi, kompulsywnymi myślami.
Psychoterapia z pewnością pomoże również w przypadku wielu innych trudnych sytuacji, na przykład w wychodzeniu z rozmaitych zaburzeń odżywiania, a także jako dodatkowe wsparcie w trakcie leczenia psychiatrycznego. Spora część psychiatrów rekomenduje takie rozwiązanie, ponieważ stanowi ono doskonałe uzupełnienie farmakoterapii.
Formy psychoterapii dla mieszkańców Włocławka
Niekoniecznie trzeba się spotykać ze specjalistą osobiście, można również zdecydować się na skorzystanie z jego usług online. To świetna alternatywa dla osób zmagających się z fobią społeczną i niechęcią do kontaktów z innymi. Nie ma również przymusu umawiania się telefonicznie, istnieje możliwość napisania do psychoterapeuty. Wielu ludzi odczuwa bowiem lęk przed rozmowami przez telefon. Dzięki takim rozwiązaniom można poczuć się o wiele bardziej komfortowo. Zapraszam do kontaktu – wysłucham Cię i dołożę wszelkich starań, aby Ci pomóc.
„Zdrowiejemy, gdy skupiamy się na rzeczywistości, która nas otacza. Chorujemy, gdy trzymamy się kurczowo naszych fantazji. Terapeuta może zrobić tylko jedno – powstrzymać nas przed ucieczką od samych siebie, żebyśmy nie stracili kontaktu z rzeczywistością. (…) Podczas terapii odkrywamy, że uleczenie może nastąpić tylko poprzez relację. (…) Wspólne znoszenie ciężaru prawdy o życiu, o tym, co się dzieje wewnątrz i wokół nas, to coś więcej niż technika. To miłość”.
– Jon Frederickson “Kłamstwa, którymi żyjemy” –